اجرای سرود همافران در حضور امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب

عکس شاخص نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

در آخرین نفس های رژیم منحوس پهلوی، گروه زیادی از همافران ارتش با حضور در اقامتگاه امام خمینی (ره)، با ایشان بیعت کرده و فرماندهی ایشان را پذیرفتند. عملکرد همافران موجب شد ضربه محکمی به دولت بختیار وارد شود. به همین خاطر روز ۱۹ بهمن ۱۳۵۷ -روز دیدار همافران با امام خمینی (ره)- از جمله روزهای ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی ایران شد. این روز، روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شد. در ادامه می‌توانید اجرای سرود ه‍مافران ارتش را ببینید و آنرا دانلود کنید.

غالب افرادی که در این دیدار حضور داشتند، خاطرات جالبی را نقل می کنند. یکی از افراد حاضر در این رویداد، آیت الله خامنه ای بود. ایشان در رابطه با این دیدار خاطره ای را نقل می کند که خلاصه ای از آن در متن زیر آمده است:

خاطره مقام معظم رهبری از اجرای سرود همافران ارتش

«من فراموش نمی‌کنم؛ در خیابان ایران، نزدیک به مقر امام عزیز … و دفتر تبلیغات، [که] بنده آنجا مشغول کار بودم، دیدم یک همهمه‌ی فوق‌العاده‌ای است.

نگاه کردم؛ از حیرت به یک حالتی دچار شدم که واقعاً در مقابل حوادث آن روز… حیرت‌انگیزتر بود.

دیدم عده‌ی کثیری از پرسنل نظامی نیروی هوائی در گروه‌های منظم و صف‌کشیده، کارتهای شناسائی‌شان را در آوردند سر دست گرفتند و آشکارا و با شجاعت دارند به طرف بیت امام راهپیمائی می‌کنند.

همه … خیال می‌کردند که نظامی‌ها در مقابل مردم، در حساس‌ترین لحظات و آخرین لحظات، خواهند ایستاد.

اما حقیقت غیر از این بود و این برادران ملت و فرزندان ملت و بزرگ ‌شدگان آغوش ملت که جزو مردم بودند، معلوم بود که سرنوشتشان جز همکاری با مردم و قرار گرفتن در کنار مردم، چیز دیگری نخواهد بود.

برادران نیروی هوائی بودند که آمده بودند … در مقابل امامشان و رهبرشان رژه بروند، اعلام وفاداری کنند و بگویند فرمانده ما شما هستید. این حادثه به قدری عجیب و هیجان‌انگیز بود که اینها بی‌اختیار همه را به دنبال خودشان راه می‌انداختند.

من با عجله رفتم در مقر امام در دبستان علوی، که فاصله‌ی کوتاهی داشت با آنجائی که ما بودیم. آمادگی‌ هایی به وجود آمد و امام عزیز ایستادند.

این جوان‌ها، این دلاورها، این سلحشورها آمدند در مقابل امام رژه رفتند و امام با ایمان و باوری که … داشتند، از اینها رژه گرفتند. آنها را نصیحت کردند، به آنها دل دادند، به آنها شجاعت دادند، پرچم آنها را امضا کردند؛ طوماری نوشته بودند، آن را تحویل گرفتند و برای آنها دعا کردند.

این کمر دستگاه را شکست؛ دستگاه احساس کرد بی‌پشت و پناه شده. … نیروهای نظامی هم با این صراحت و با این قاطعیت در خدمت مردم قرار گرفتند.»

بخشی از خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران‌ به امامت حضرت آیت اللَّه خامنه‌ای‌ به مناسبت روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران. (۱۹/۱۱/۱۳۶۳)

اجرای سرود همافران در دیدار با امام خمینی (ره)

در ادامه جهت تماشا و دانلود اجرای سرود همافران در دیدار با امام خمینی (ره) ویدئویی تقدیم حضورتان می‌گردد.

 

اجرای سرود همافران در دیدار با رهبر انقلاب

در ادامه جهت تماشا و دانلود اجرای سرود همافران در دیدار با مقام معظم رهبری آیت الله خامنه ای، ویدئویی تقدیم حضورتان می‌گردد.

 

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *